Relacja z Patosfery 2019

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu oraz Państwowa Straż Pożarna w Łowiczu zorganizowały akcję pod nazwą Patosfera. Była to V edycja, a impreza ta na stałe wpisała się do harmonogramu szkolnych wydarzeń i rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Tegoroczna Patosfera odbyła się 30 maja na łowickich Błoniach. Rozpoczęliśmy ją happeningiem, przemarszem podczas, którego zachęcaliśmy do życia bez uzależnień poprzez liczne transparenty i propagandowe hasła.

Imprezę zainaugurował występ grupy młodzieży z klas II z piosenką „Na 100”. Po oficjalnym rozpoczęciu przedsięwzięcia głos zabrali zaproszeni goście wśród, których znaleźli się: Starosta powiatu łowickiego pan Marcin Kosiorek, który objął imprezę patronatem honorowym, wicestarosta powiatu łowickiego pan Piotr Malczyk, Burmistrz Miasta Łowicza pan Krzysztof Jan Kaliński, który udostępnił nam teren Błoni Łowickich, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu podinspektor Mariusz Kajewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej p. Arkadiusz Makowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego p. Ewa Bury. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Dyrektor Łowickiego Sanepidu p. Sławomir Mucha, Dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury p. Maciej Malangiewicz, Mistrz Polski strongman U23, Wicemistrz Świata U23 Konrad Karwat, a także nasz Złoty Medalista Olimpijski p. Zbigniew Bródka. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: lowicz24.eu oraz Radio Victoria.

Po przemowach i powitaniu gości rozpoczął się program artystyczny i sportowy. Równolegle z występami na scenie przebiegały zawody sportowe, które towarzyszą tej imprezie, a były to:

• IV Łowicki Armagedon o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu
  • III Żywe Warcaby o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu
  • II Amatorski Puchar Strongman Konrada Karwata
  • Regaty Kajakowe na Bzurze o Puchar Starosty Łowickiego
  • Turniej Siatkówki dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza

Oprócz swoich umiejętności fizycznych, uczestnicy mogli wykazać się także swoimi tęgimi umysłami w Turnieju wiedzy o Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu.

Na młodzież czekało także mnóstwo atrakcji m.in. spacery w alko i narko-goglach, badanie smokolizerem, zwiedzanie radiowozu, pojazdu wojskowego STAR 944 i więźniarki, badanie poziomu tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia. Uczestnicy Patosfery mogli także zobaczyć i przymierzyć środki przymusu bezpośredniego, zapoznać się ze specyfiką służby więziennej, a odważni moli spróbować swoich sił we wspinaniu się na skrzynkach pod okiem strażaków.
Dla fanów motoryzacji ogromną atrakcją było zobaczenie motocykli z klubu motocyklowego „No. 16”.

Poza atrakcjami jakie oferowali zaproszeni goście, nasza młodzież umilała wolny czas uczestnikom Patosfery. Na scenie można było zobaczyć przedstawienie, przygotowane przez grupę teatralną działającą od niedawna w naszej szkole pod okiem p. Jolanty Karczewskiej, występy wokalne Natalii Stachurskiej, Małgorzaty Gryglak, Anny Majewskiej, Aleksandry Miziołek, Małgorzaty Organiściak, Grzegorza Redzisza przy akompaniamentach Przemysława Morawskiego oraz Adriana Wiśniewskiego, występ yoyo Mistrza Europy Kacpra Pałatyńskiego. W trakcie imprezy udało nam się zintegrować z uczniami innych szkół przy wspólnym zatańczeniu Belgijki oraz posłuchać krótkiej rozmowy z Konradem Karwatem.

Punktem kulminacyjnym naszej imprezy był pokaz ratownictwa technicznego zaprezentowany przez Strażaków pod okiem p. Zbigniewa Bródki.

Na zakończenie naszej imprezy nastąpiło podsumowanie wszystkich przeprowadzonych konkurencji. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

IV Łowicki Armageddon o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu
1 miejsce – Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju
2 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP
3 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego

III Łowickie Żywe Warcaby o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu
1 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP
2 miejsce – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie
3 miejsce Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju

II Amatorski Puchar Strongman Konrada Karwata
2 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego
3 miejsce – Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju

Regaty Kajakowe na Bzurze o Puchar Starosty Łowickiego
1 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego
3 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego

3 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Turniej Wiedzy o Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego
1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego
3 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami i wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie pragniemy wam podziękować za to, że spędziliście z nami ten czas.
Serdeczne podziękowania należą się także naszym sponsorom i partnerom, którzy zechcieli wesprzeć nasza imprezę. Bez was byłoby to ciężkie do zrealizowania. Dziękujemy.